سایت سرگرمی تفریحی

افزایش قدرت حافظه با کاهش وزن

تحقیقات پیشین نشان می داد که افراد چاق حافظه اپیزودیک بسیار بدی دارند، این حافظه توانایی به یاد آوردن رویدادهایی است که در طول زندگی رخ داده است، اما نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که این وضعیت وخیم حافظه افراد چاق قابل بازگشت است.

 

 

دکتر آندرس پیترسون از دانشگاه اومی در سوئد از ۲۰ زن با متوسط سنی ۶۱ سال خواست رژیمهای غذایی شش ماهه بگیرند.

 

 

قبل و پس از رژیمهای غذایی، حافظه اپیزودیک زنان با پرسیدن پرسشهایی درباره یک سری نام و چهره آزمایش شد و سپس این آزمایشها تکرار شد.

 

عمکلکرد زنان در این آزمایش با کاهش وزن بهتر شد و اسکنهای مغزی که در طی تمرین گرفته شد، نشان داد که وقتی این زنان وزن خود را کاهش دادند حافظه های کارآمدتری داشتند و به نظر می رسد که آنها اطلاعات بیشتری در مغز خود جای داده و این اطلاعات را به یاد می آورند.

 

 

دکتر پیترسون نتایج تحقیقات خود را در همایش سالانه انجمن غدد مترشحه داخلی در سانفرانسیسکو ارائه داد.

 

 

وی در رابطه با این نتایج گفت: فعالیت تغییر کرده مغز پس از کاهش وزن نشان می دهد که پس از لاغری مغز این افراد فعال تر شده و خاطرات جدیدی ذخیره می کند و برای جمع کردن اطلاعات ذخیره شده به منابع کمتر مغزی نیاز دارد.

 

این پزشک یادآور شد که نتایج تحقیقات حاضر نشان دهنده این است که نقصان عملکرد حافظه مرتبط با چاقی قابل برگشت است و می تواند انگیزه ای برای لاغری باشد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نـويسنـده: Reihane
تـاريـخ: مرداد ۵ام, ۱۳۹۲
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان