سایت سرگرمی تفریحی

بازگشـت مـرد نامـرئـی …

هیچ شوخی ای در کار نیست و از هیچ گونه حقه عکاسی استفاده نشده است. این مرد فقط خودش را رنگ کرده است!

لیو بولین هنرمند چینی ۳۶ ساله که او را به اسم «مرد نامرئی» می‌شناسند، توانایی رنگ گردن خود و همرنگ شدن با محیط اطرافش را دارد.
در این عکس های جالب و شاید هم هراس آور او به طور واضح خود را همرنگ محیط پیرامونش که شامل ساختمان ها، پرچم ها، بولدوزرها و علائم می‌شود کرده است. این هنرمند آرمان گرا گاهی برای گرفتن یک عکس ۱۰ ساعت زمان صرف می‌کند تا بتواند مردم زیادی را با هنرنمایی اش شگفت زده کند.

او هنرش را در حمایت از مردمی ‌می‌داند که در جامعه تنها و منزوی مانده اند و به آنها توجهی نمی‌شود و این کار سمبولیک خودش را در حمایت از تمام این مردمان انجام داده است.
بولین دراین باره می‌گوید: «من خودم جنبه های تاریک اجتماع بدون هیچ گونه رابطه اجتماعی را تجربه کرده ام، و این احساس را داشتم را که هیچ کس به من توجه نمی‌کند و خودم را فرد بی فایده ای در این دنیا می‌دانستم. او می‌گوید که این کارش اعتراض به دولتی بود که سال ۲۰۰۵ کارگاه هنری او را تعطیل کرده است.»
ولی با توجه به تمام سختی ها این هنرمند هیچ گاه دست از کار نکشیده است. در بعضی از عکس ها او چنان خودش را همرنگ محیط ساخته است که شاید نتوان او را تشخیص داد. خصوصا در عکس آخر که پیدا کردن او در کنار بولدزر کار سختی است.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نـويسنـده: sorna
تـاريـخ: اسفند ۱۳ام, ۱۳۹۱
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان