سایت سرگرمی تفریحی

تصاویـری از دنیـای غیرواقـعی یک سورئالیست واقـعی

وماس باربی، عکاس خلاق آمریکایی یکی از پدیده های عکاسی سورئال است که بدون استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری و با ترکیب دو یا چند عکس معمولی، کلاژی از دنیای غیرواقعی به وجود می آورد.

حضور انور شما دوستان پرشین استار خصوصا کسانیکه دستی بر آتش هنر دارند عرض شود که سورئالیست ها از هر قماش فیلمساز؛ نویسنده یا نقاش که باشند حق بزرگی گردن به وجد آوردن ما دارند. هرچند این به وجد آمدن٬ می تواند در عکس یا تابلوی نقاشی چند ثانیه و در فیلم بیشتر طول بکشد و بعد فروکش کند اما همین چند ثانیه و دقیقه می تواند تجربه یک حس عجیب و البته تازه باشد.

توماس باربی هم یکی از عکاسان جماعت سورئال هاست. عکاسی که حسی شبیه معلق بودن را می شود با تماشای عکس هایش تجربه کرد. هرچند خودش گفته با وجود اینکه تمام دوران نوجوانی و جوانی اش دلش می خواسته به یکی از عکاسان بزرگ جهان تبدیل شود٬ اما هیچ فکرش را نمی کرد که روزی جزو دار و دسته سورئال ها به حساب بیاید.

توماس باربی متولد ۱۹۵۷ در گینه است. اما او فقط در گینه به دنیا آمد. توماس شش ماهه بود که پدر و مادرش بی خیال ماجراجویی شان در گینه شدند و سر از آپارتمانی در ژنو در آوردند اما توماس هم درست مثل همه آدم ها آرزوهای پدر و مادرش را نقش بر آب کرد و از ۱۳سالگی نقاشی را به شکل حرفه ای شروع کرد و اولین نمایشگاه انفرادی نقاشی اش را در ۱۶ سالگی برگزار کرد.

اما توماس به این قانع نشد و در اوایل جوانی قلم مو و رنگ را کنار گذاشت و دوربین عکاسی به دست گرفت و به هوای عکاسی به تمام دنیا سفر کرد. حالا توماس ۵۶ ساله یکی از عکاسان شناخته شده این سبک است. عکاسی که در نمایشگاه سورئالیست ها به مناسبت بیست و چهارمین سال مرگ دالی در اسپانیا٬ بخش ویژه ای را به عکس هایش اختصاص داده اند. عکس هایی که آدم دلش می خواهد یکی از آدم های معلق داخل عکس باشد و با آنها پرواز کند …

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نـويسنـده: sorna
تـاريـخ: آذر ۷ام, ۱۳۹۲
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان