سایت سرگرمی تفریحی

سریع ترین راه برای انتقال اطلاعات به رایانه

USB نوع سه با نرخ انتقال اطلاعات ۵ گیگابیت بر ثانیه یک درگاه رایانه ای با موتور جت محسوب می شود.

برخی اصطلاحات پر کاربرد سخت افزاری
 
۱- USB
 
USB که این روزها بسیار نام آن شنیده می شود کوتاه شده ی عبارت Universal Serial Bus بوده وپرکاربرد ترین درگاه رایانه ای می باشد.درگاه های USB دارای سه نوع یک،دو و سه هستند.نوع یک می تواند با سرعت ۱۲ مگابیت بر ثانیه اطلاعات را انتقال دهد،این سرعت برای نوع دو ۴۸۰ مگابیت بر ثانیه و برای نوع سه تا ۵ گیگابیت بر ثانیه اعلام شده است.
 
۲- SATA
 
کلمه ی SATA کوتاه شده ی عبارت Serial Advanced Technology Attachment می باشد و یک رابط برای اتصال هارد دیسک  ها و درایو های نوری به برداصلی می باشد.این رابط ها جایگزین رابط های قدیمی ATA می باشند که می توانند با نرخ انتقال اطلاعات ۱۵۰ مگابایت کار کنند.پهنای این رابط ها در مقایسه با رابط های قدیمی ATA کاهش چشم گیر پیدا کرده که از اشغال بیش از حد فضای داخل کیس جلوگیری می کند.
 
۳- Router 
 
روتر یا Router یک سخت افزار می باشد.این سخت افزار اطلاعات را از یک کابل LAN گرفته و بین تعدادی رایانه تقسیم می کند.روتر ها همچنین مانع از نفوذ رایانه های ناشناس به داخل یک شبکه می شوند.
 
۴- SSD
 
کلمه  SSD که کوتاه شده ی عبارت Solid State Drive یک حافظه همانند دیسک سخت یا هارد دیسک می باشد.این حافظه ها همانند یک فلش مموری عمل کرده و قسمت متحرک درون خود ندارند در نتیجه عمر بیشتری نسبت به هارد دیسک های معمولی داشته و انرژی کمتری مصرف می کنند.امروزه این حافظه ها با اشغال حجم کمتری از فضا،مورد توجه سازندگان رایانه های قابل حمل قرار گرفته اند.
 
۵- SD
 
SD کوتاه شده ی عبارت Secure Digital بوده و یک حافظه برای استفاده در لوازم قابل حمل از جمله دوربین های دیجیتال به حساب می آید.این حافظه ها تا ۲۳ گیگابایت اطلاعات را نیز می توانند در خود نگهداری کنند و با یک سوییچ که روی آن ها تعبیه شده از پاک شدن اطلاعات جلوگیری نمایند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نـويسنـده: parsnp
تـاريـخ: فروردین ۹ام, ۱۳۹۲
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان