سایت سرگرمی تفریحی

سفر به جنگل فندق اسکلو

براساس استنادات سنگ‌نوشته‌ای که در گورستان قدیمی روستا وجود دارد، قدمت این روستا ۸۰۰ سال برآورد شده است.فرهنگ مردم روستای اسکلو پیرامون فرهنگ و زبان آذری شکل گرفته است.

روستای اسکلو مرکز دهستان پاره ای از توابع بخش مرکزی شهرستان کلیبر با مختصات جغرافیایی ۴۶ درجه و ۵۴ دقیقه طول شرقی و ۳۸ درجه و ۵۲ دقیقه عرض شمالی است  که  در ۲۵ کیلومتری غرب شهر کلیبر واقع شده است. ارتفاع این روستا از سطح دریا ۱۵۴۷ متر است و اقلیمی سرد و نیمه خشک دارد.

این روستا از شمال غربی به روستای قره گونی، از جنوب به روستای مکیدی، از غرب به روستاهای کلاشلو، اغویه و هجران دوست، از شمال به روستای علی آباد و از شمال شرقی به روستای ناپشته محدود می‌شود.

کوه قزل داغی در ۳ کیلومتری جنوب روستا و دره مهرعلی در جنوب غربی آن واقع شده است. رودخانه اسکلو، که از ارتفاعات جنوب غربی روستا سرچشمه می‌گیرد، از شمال روستا عبور می‌کند و به رودخانه ناپشته می‌پیوندد.

براساس استنادات سنگ‌نوشته‌ای که در گورستان قدیمی روستا وجود دارد، قدمت این روستا ۸۰۰ سال برآورد شده است.فرهنگ مردم روستای اسکلو پیرامون فرهنگ و زبان آذری شکل گرفته است.

روستای اسکلو در ۲۷ کیلومتری شهر کلیبر قرار دارد، این روستا با داشتن تقریبا ۵۰۰ نفر جمیعت از شمال همسایه روستای مگیدی، از جنوب همسایه ناپوشته، از غرب همسایه روستاهای هجراندو و اغویه است و از شرق همسایه ینگی قشلاق و کولشلو محسوب می شود.

آب و هوای کوهستانی دارد،‌ در تابستان هوای بسیار خنکی دارد و زمستانی سرد….. این روستا با داشتن جنگل های فراوان و طعبیت زیبا و هوای بسیار خنک دارای جاذبه های طبیعی فراوانی است.

تعداد زیاد مسافرانی که هر سال، به خصوص در تابستان به این روستا سفر می‌کنند سبب شده تا به طبیعت آن آسیب‌های جدی وارد شود.دره حسنعلی در این روستا یکی از بهترین فضاهای طبیعی روستا است، اما وجود زباله‌هایی که گردشگران در این مکان روی زمین ریخته‌اند، سبب شده تا چهره آن به شدت زننده شود.

اما درختان روستا: در نزدیکی روستا یک جنگل فندق بسیار وسیع و پر بار قرار دارد. متاسفانه گردشگران یکی دیگر از آسیب ها را به این جنگل رساندند و با بالا رفتن از درختان به بسیاری از آنها آسیب‌های جدی وارد کردند.

در این روستا هیچ مغازه‌ای برای خرید مایحتاج وجود ندارد، بنابراین بهتر است کسانی که قصد سفر به آن را دارند، مایحتاج خود را از قبل تهیه کنند.

آسمان این روستا در شب بسیار زیباست و در فصل گرم، اکثر گردشگران روی پشت بام یا در فضای باز استراحت می‌کنند.  اطراف این روستا مملو از زمین‌های پوشیده است که عموما گردشگران برای اقامت روی این زمین‌ها چادر‌های مسافرتی برپا می‌کنند، البته بسیاری از اهالی روستا نیز در صورت تقاضا، منازل و اتاق های خالی خود را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دستـه: گوناگون
نـويسنـده: admin
تـاريـخ: خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۲
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان