سایت سرگرمی تفریحی

فهیمه رحیمی درگذشت

بابک شیرازی پسر مرحوم فهیمه رحیمی، با اعلام این خبر اظهار داشت: مرحوم مادرم از سه سال قبل دچار بیماری سرطان معده شده بود و با وجود درمان*هایی که صورت گرفت و بهبودی نسبی که حاصل شد، از ۹ ماه قبل دوباره بیماری*اش عود کرد.

وی افزود: بیماری مادرم از بیست روز پیش عود کرد و منجر شد که وی را در بیمارستان مهر تهران بستری کنیم و در نهایت ساعت ۵ صبح امروز در سن ۶۱ سالگی در بخش مراقبت*های ویژه این بیمارستان فوت کرد.

به گفته شیرازی زمان دقیق مراسم تشییع این نویسنده فقید کشور هنوز مشخص نیست و خانواده وی در حال تلاش برای خاکسپاری او در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) هستند.

فهیمه رحیمی نویسنده صاحب سبک در خلق داستان*های عامه پسند در سال*های دهه شصت و هفتاد ایران بود که با انتشار رمان «بازگشت به خوشبختى» در سال ۱۳۶۸ به شهرت رسید.

رحیمى را مى*توان به جرات صاحب سبک دانست چرا که اقبال بسیارى از رمان*هایش، دیگران را واداشت از آثار او دنباله*روى کنند. اتوبوس، عشق و خرافات، کوچه باغ یادها، برجى در مه، خلوت شب*هاى تنهایى، روزهاى سرد برفى، خیال تو، عالیه، رز کبود، شیدایى، بانوى جنگل، حرم دل، آریانا، پنجره، بازگشت به خوشبختى، تاوان عشق، پاییز را فراموش کن، ماندانا، زخم*خوردگان تقدیر، هنگامه، ابلیس کوچک، اشک ستاره و… از جمله آثار فهیمه رحیمى هستند.

بسیاری از منتقدان ایرانی نوشته*هاى فهیمه رحیمى را با آثار «دانیل استیل» برابر مى*دانند اما او دوست داشت خودش باشد و برابری با دیگران را هیچ*گاه مایه افتخار خود نمی*دانست.

وی در یکی از آخرین گفتگوهای مطبوعاتی خود اظهار داشته بود عاشق نوشتن است و افزوده بود: «هر وقت پرنده کلمه دور سرم پرواز کند، مى*دانم باید دست به قلم بنشینم و وارد دنیاى تازه*اى شوم.»

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دستـه: دسته‌بندی نشده
نـويسنـده: vooroojak
تـاريـخ: تیر ۱ام, ۱۳۹۲
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان