سایت سرگرمی تفریحی

قیام کنید

بسیاری از ما در زندگی , دچار روزمرگی می شویم . زندگی برایمان یکنواخت و بی معنی ست. انگیزه ای نداریم , از ته دل نمی خندیم و شور و اشتیاقی برای انجام کارها از خود نشان نمی دهیم .
کارها را به فردا و پس فردا موکول می کنیم , برای آرامش روح و روان و شادی خودمان , قدمی برنمی داریم. شاید بتوان گفت به روزمرگی و افسردگی , عادت کرده ایم و تسلیم شده ایم. این روند به جایی می رسد که کارهای مهم را نیز , دیگر انجام نمی دهیم.
اما مسئله ای که نمی دانیم و یا شاید آنرا جدی نگرفته ایم , این است که ادامه این زندگی به جاهای ناخوشایندی که همانا مرگ تدریجی روح و روان است , منتهی خواهد شد.
روانشناسان و مشاوران , دهها و صدها راه حل برای ما ارائه می دهند , مقاله ها در این زمینه نوشته می شود , کتابها چاپ می شود , راهکارها در رسانه های صوتی- تصویری , با سبک و سیاق های متفاوت و تاثیر گذار به نمایش در می آید … وقتی این راهکارها را می خوانیم , می شنویم و یا می بینیم , در وهله اول , انرژی گرفته , متحول می شویم و تصمیم به تغییر می گیریم , ولی مدتی بعد , فراموش کرده و یا اینکه آنرا ناکارامد می انگاریم , چون اقدام به تغییر و تحول را به روز و ساعت دیگری موکول می کنیم. غافل از اینکه , روز دیگر , انرژی مثبت لحظه حال را نخواهیم داشت تا ما را در انجام تصمیممان به جلو پیش برد. پس , هم اکنون انجام دهید.
قیام کنید , کاری نو انجام دهید ,هم اکنون , اینک و دقیقاً در همین لحظه حال. فائق بر بهانه ها و تنبلی ها , دست به یک اقدام جدید و نو بزنید. هر چیزی میتواند باشد . از کارهای جزئی و تصمیمات کوچک شروع کنید.
یک کار جدید و مفید. مثلاً کتابی که ماههاست جلوی چشمتان است و تصمیم به خواندنش دارید , اما هر بار می گویید : “الآن حوصله اش را ندارم , خسته ام , باشد فرداشب…” هم اکنون با حوصله و تمرکز بیش از هر زمان دیگر , آنرا مطالعه کنید.
اگر تصمیم به اجرای برنامه ای در زندگی دارید , هم اکنون انجام دهید. آموزش یک حرفه , یک توانایی , یک ورزش , یک هنر , یک علم … زمانش , اکنون است. اگر همیشه دوست داشتید , رقصی را یاد بگیرید یا نواختن یک ساز موسیقی , زبان جدید , شنا, تغییر دکوراسیون , سفر …
هم اکنون انجام دهید. نه برای رفع تکلیف و اینکه فقط انجام داده باشید , بلکه با عشق و علاقه , با تمام انرژی و به منظور ارائه یک کار زیبا. اگر تنبلی و کاهلی , بهانه و توجیه , مانع می شود , با تحکم به خود بگویید : الان انجامش می دهم و برخلاف احساس مانع شونده , عمل کنید. ذهن شما از شما دستور می گیرد , جسم شما از شما دستور می گیرد , زندگی شما از شما دستور می گیرد , پس اینک الحال انجام دهید.
اینک الحال زمان مقبول است , اینک الحال روز نجات است , امروز است روز خوش اقبالی حیرت انگیز من . (فلورانس اسکاول شین)
یکی از راههای غلبه بر تنبلی و بهانه جویی ذهن , این است که برخلاف آن عمل کنید. اگر خوابتان می آید , نخوابید . اگر خجالتی و کمرو هستید , از خود اعتماد به نفس نشان دهید. در اوج ترس و نگرانی , با شجاعت پیش بروید. در افسردگی , به خودتان امید دهید و لبخند بزنید. در تنبلی و خستگی , همان لحظه , عمل کنید. در اوج تنهایی , خود را با خدا ببینید…
اینها همه روشهایی برای کنترل ذهن افسار گسیخته هستند. راههایی برای مدیریت کردن ذهنمان , برای ایجاد انگیزه , ایجاد شادی و انرژی , ایجاد یک زندگی پویا. این روند را در پیش بگیرید , انرا بصورت عادت در زندگی خود درآورید , تا انرژی حاصل از آن را احساس کنید.
هیچ کس تا بحال با یکجا نشستن و ایراد و بهانه گرفتن از روند زندگی , به دستاورد مهم و خوشایندی , نائل نشده است. باید راهها را امتحان کنید , حتی اگر نتیجه بخش نباشد , حتمأ تجربه و درسی برایمان بهمراه خواهد داشت.
پس , هم اکنون , قیام کنید

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نـويسنـده: sorna
تـاريـخ: آبان ۲۰ام, ۱۳۹۲
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان