سایت سرگرمی تفریحی

ویژگی‌های کیف و کفش مناسب برای دانش‌آموزان دبستانی

ویژگی‌های کیف و کفش مناسب برای دانش‌آموزان دبستانی

m_titre1-khordad-967

یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با توضیح استانداردهای کیف و کفش مناسب برای کودکان دبستانی، آسیب‌های ناشی از عدم رعایت این اصول را برشمرد.

دکتر فرید رضایی مقدم در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان اینکه به دلیل حجم و اندازه زیاد کتب درسی بهتر است دانش‌آموزان از کیف‌های چرخ‌داراستفاده کنند، گفت: استفاده از کیف‌های چرخ‌دار حمل و نقل کتاب‌ها را راحت‌تر و از آسیب‌های احتمالی ناشی از حمل کوله پشتی بر ستون فقرات کودکان، جلوگیری می‌کند.

رضایی مقدم همچنین گفت: استفاده از کوله پشتی در کودکان به دلیل ضعیف بودن عضلات آنها باعث خستگی عضلات، گرد شدن شانه‌ها، گودی زیاد کمر و قوزکمر می‌شود.

وی افزود: حتی گاهی اوقات سنگین بودن کوله پشتی ستون فقرات، دیسک‌ها و استخوان‌های ستون فقرات را تحت فشار قرار داده و موجب آسیب می‌شود.

رضایی مقدم در ادامه درباره کفش استاندارد و مناسب کودکان با بیان اینکه بهتر است از کفش چرم استفاده شود، تصریح کرد: کفش‌هایی که برای کودکان تهیه می‌شوند باید پنجه‌های پهن داشته و جهت تبادل هوا، جلوی آن یک تا ۱٫۵ سانتی‌متر با نوک پا فاصله داشته باشد.

وی همچنین بر محکم بودن پاشنه کفش جهت حفظ ناحیه آشیل پا تاکید کرد و گفت: اگر آشیل پا حفظ نشود، خونرسانی به پا کاهش یافته و حالت کندگی آشیل پیدا می‌کند که این موضوع در کودکان در حال رشد شایع است.

این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی قوز شصت پا، کج شدن پا و ایجاد مشکل در راه رفتن را از تبعات استفاده از کفش نامناسب در کودکان در حال رشد دانست.

 

خبرگزاری ایسنا

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دستـه: اخبار
نـويسنـده: qazaleh
تـاريـخ: شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۳
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان