سایت سرگرمی تفریحی

پیام رییس جمهور آمریکا به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا پیامی به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان صادر کرد.

به نقل از روزنامه آمریکایی «هیل»، «باراک اوباما» روز دوشنبه به وقت محلی، بیانیه‌ای را در بزرگداشت ماه مبارک رمضان صادر کرد و برای جوامعی که در سراسر جهان این ماه را جشن می‌گیرند، بهترین آرزوها را کرد.

در بیانیه اوباما آمده است: برای جهانی با ۱٫۵ میلیارد مسلمان، رمضان فرصتی برای تأمل عمیق، روزه‌داری و پرستش و از خودگذشتگی است. این ماه همچنین یک فرصتی برای خانواده و دوستان است که دور هم جمع شوند و اصولی را که افراد با اعتقادات متفاوت را به هم متصل می‌کند، جشن بگیرند. رمضان، تعهد به صلح، عدالت، تساوی و شفقت به همنوعان است. این تعهدات بسیار قوی تر از اختلافاتی است که اغلب اوقات ما را از همدیگر جدا می‌کند.

اوباما با اشاره به درگیری‌های مصر و خاورمیانه افزود که رمضان به ما یادآوری می‌کند که آزادی، کرامت و فرصت، حقوق غیرقابل انکار تمامی بشریت است.

رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: ما این ارزش‌های جهانی را در زمانی منعکس می‌کنیم که بسیاری از شهروندان سراسر خاورمیانه و آفریقای شمالی برای این حقوق اساسی تلاش می‌کنند و میلیون‌ها پناهنده رمضان را دور از خانه‌های خود جشن می‌گیرند.

وی ادامه داد: آمریکا در کنار آنهایی می‌ایستد که تلاش می‌کنند تا جهانی بسازند که در آن تمامی افراد بتوانند آینده خود را رقم بزنند و آزادانه، اعتقادات خود را بدون خشونت بیان کنند.

بیانیه اوباما در میان درخواست‌های رهبران مسلمان از آمریکا برای متوقف کردن به زور غذا دادن به زندانیان «گوانتانامو» در ماه رمضان مطرح شد زیرا زندانیان گوانتانامو در اعتراض به حبس نامعین خود در این زندان، حدود چند ماه است که دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دستـه: اخبار
نـويسنـده: admin
تـاريـخ: تیر ۱۹ام, ۱۳۹۲
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان