سایت سرگرمی تفریحی

چرا باید ایمیل ملی بگیرید(طنز)

در مورد ایمیل ملی هر چه بگوییم کم گفته‌ایم…
 
در مورد ایمیل ملی هر چه بگوییم کم گفته‌ایم . از اینکه اساسا یک سرویس اینترنتی را می‌توان ملی کرد یا نه که اگر بتوان چنین کرد چرا مثلا مثل ملی کردن صنعت نفت آن جشن نگیریم؟ مثلا سالروز جشن ملی کردن صنعت ایمیل یا سالروز ملی سازی ایمیل. 
 
راستش را بخواهید نمی‌دانیم از کجا شروع کنیم اول خواستم طنزی بنویسیم درباره ‌اش بعد دیدم کلش طنز است همین که معرفی اش کنیم می‌شود طنز. ما هم تصمیم گرفتیم به متن وفادار باشیم و همین کنیم. ۱۰ نکته از صفحه ثبت نام ایمیل ملی ( فرم ثبت نام اشخاص حقیقی ) در نظر گرفتیم که بی زحمت بخوانید.
 
اول 
اینکه شما برای یک سرویس الکترونیکی مجبور به مراجعه حضوری به یک مرکز پستی باشید خود به خود بامزه است. شما برای گرفتن ایمیل ملی باید یه روز وقتتان را بگذارید و بروید باجه پستی ( مثل ثبت نام کنکور، دانشگاه یا هر چیز دیگر) . خب آخر بنده‌های خدا از بفهمند شما همان هستید که می‌گویید و ایمیل‌های شما را به شما بفرستند؟ حالا این سرویس الکترونیکی است و اساس سرویس‌های الکترونیکی بر حذف مراجعه حضوری است به وزارت ارتباطات و شرکت پست ربطی ندارد.البته وقتی شرکت پست تصمیم به دادن ایمیل بگیرد انتظاری بیشتر از این هم نیست حالا باز شانس آوردین مثلا شرکت نفت ایمیل ملی را نمی‌دهد وگرنه باید مثلا با کارت سوخت به نزدیک ترین پمپ بنزین مراجعه می‌کردین. 
 
دوم 
ایمیل ملی پولی است. لطفا چانه نزنید حتی شما کاربر عزیز. ۵۰ مگابایت هم فضا می‌دهند خیرش را ببینید. بله ما هم می‌دانیم گوگل و یاهو و اپل ۱۰ گیگابایت را رایگان می‌دهند اما آن ایمیل‌های نا امن کجا و ایمیل امن ملی کجا. 
اشتباه می‌کنید اگر فکر کنید ۵۰ مگابایت کم است بعد اینکه ۱۰ هزارتومن که دیگه پولی نیست الان با ۱۰ هزارتومن یه کیلو خیار به شما می‌دهند؟ 
 
سوم 
اطلاعات شخصی شما واقعا به درد برادران شرکت پست نمی‌خورد صرفا شغل شما برای خالی نبودن عریضه سوال شده .
 
چهارم 
مدرک تحصیلی بسیار مهم است . شاید در آینده خواستند مثلا بدانند تعداد دکترهای دارای ایمیل ملی چند نفر است. از کجا بفهمند؟ بین تک تک دم خونه بشمرند؟ یا بخواهند مثلا ایمیل های ملی زیر دیپلم را حذف کنند از کجا بفهمند. پس مدرک تحصیلی برای ایمیل ملی بسیار لازم است البته فعلا مدارک دانشگاه‌های غیر معتبر هم پذیرفته می‌شود. 
 
پنجم 
گرفتن آدرس محل کار و شماره محل کار و همچنین آدرس منزل و شماره تلفن منزل حکمتی دارد. همینجوری که اطلاعات نمی‌گیرند. مثلا اگر از ایمیل ملی تماس گرفتند چگونه شما را پیدا کنند؟ اگر منزل نبودید زنگ می زنن محل کار اگر محل کار اشغال بود زنگ می زنند تلفن موبایل اگر تلفن موبایل در دسترس نبود هم تمهیداتی اندیشیده شده که یک شماره ضروری هم وارد کنید که در مواقع بسیار ضرروری از آن برای تماس استفاده می‌کنند. راستش ما هم فکر کردیم اگر واقعا کاری دارند چرا ایمیل نمی زنند به این نتیجه رسیدیم که خب ممکن است همیشه ایمیل در دسترس نباشد. پس تمام تلفن‌ها را بنویسید لازم می‌شه یه روزی. 
 
ششم 
بله ما هم میدانیم شرکت پست کد پستی همه را به آدرسشان وصل کرده و آنها را دارد. در واقع کد پستی همان آدرس است ولی خب حالا شما در این فرم هم کد پستی را بنویسید هم آدرس را . دلیل؟ خب دیتابیس‌های این دو به هم وصل نشده ، ساده که نیست بعد برای پروژه ای در ابعاد ملی واقعا کار پیچیده ای است ولی برای یه کاربر کاری نداره که. حالا برای شما چه فرقی میکنه دو خط اضافه تر بنویسی چیزی ازتون کم نمی شه. 
 
هفتم 
در بخشی از ایمیل ملی از شما خواسته شده علاقهمندی های خود را بگویید. علاقه مندی شما را برای چه می‌خواهند؟ ببینید خب شاید شاید ایمیل شما را خدای نکرده به شرکتهای تبلیغاتی بدهند. مثلا زبانم لال شبیه کاری که شرکت پست با تلفن‌های موبایل کرد و اطلاعات کد پستی را به بعضی از این شرکتها فروخت. حالا هم شاید خدای نکرده دوباره برای ایمیل ملی هم این اتفاق افتاد. حادثه است دیگر خبر نمی‌کند. خب آن بنده‌های خدا شرکتهای تبلیغاتی از کجا بدانند شما چه علاقه‌ای دارید؟ اگر تبلیغات مورد علاقه‌تان را دریافت کنید بهتر است یا تبلیغات غیر مورد علاقه ؟ پس بهتر است الان خودتان بگویید. در اینجا شرکت پست چند گزینه را گذاشته که شما به راحتی می توانید علاقه مندی های خود را بگویید. ورزشی، سیاسی، اجتماعی، علمی، سینمایی و هنری. سینمایی با هنری را اشتباه نگیرید. سینمایی یعنی سینما،‌هنر یعنی هنر. 
 
هشتم 
یک گزینه هم هست که نوشته آیا مایل به دریافت پیامهای تبلیغاتی هستید؟ واقعا از این صادقانه تر ایمیلی در دنیا سراغ دارید؟ سرویس ایمیل به شما می‌فروشند و رک و راست به شما می‌گویند که برای جنس فروخته شده هم تبلیغ می‌گیرند. خب بنده‌های خدا خرج دارند شما نشستی تو خونه داری ایمیل می زنی فرت فرت فکر میکنی کار ساده‌ای است. حالا تیک‌اش را هم فعال کرده‌اند که دیگه شما زحمت فعال کردنش را نگیرید. این بده که بهتون کمک میکنن؟ 
 
نهم 
ملی کردن ایمیل واقعا کار ساده‌ای نبود. اگر شما فکر میکنید کار ساده‌ای است بروید یک سرویس ایمیل درست کنید شرکت پست از شما می‌خرد. ( با تعرفه تبلیغات هشتاد بیست ) 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دستـه: اخبار
نـويسنـده: parsnp
تـاريـخ: تیر ۱۹ام, ۱۳۹۲
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان