سایت سرگرمی تفریحی

کشوری با هفته‌ای سه روز تعطیلی

رییس‌جمهور گامبیا، قانون چهار روز کاری در هفته برای کارمندان دولت را تایید کرده، و بدین ترتیب روزهای جمعه نیز به تعطیلات هفتگی اضافه شده است تا به گفته‌ی وی مردم این کشور کوچک در غرب آفریقا بتوانند زمان بیشتری برای عبادت و کشاورزی داشته باشند.

جامه در بیانیه‌ای اظهار داشت که این تصمیم در پی خواست مردم گرفته شده است. قانون کوتاه شدن هفته‌ی کاری از یکم فوریه لازم‌الاجرا خواهد بود.

با اجرای این قانون هفته‌ی کاری جدید برای کارمندان دولت در گامبیا، از دوشنبه تا پنج‌شنبه خواهد بود و ساعت کاری نیز از ۸ صبح تا ۶ عصر خواهد بود.

کشوری با هفته‌ای سه روز تعطیلی

 

 

در بیانیه‌ی رییس‌جمهور در این باره آمده است: “ترتیبات تازه این امکان را مردم گامبیا خواهد داد تا زمان بیشتری را به عبادت، فعالیت‌های اجتماعی و زراعت اختصاص دهند. به سرِ زمین‌ها بروند تا آنچه را که می‌خوریم پرورش دهند و آنچه را که پرورش داده‌ایم بخورند تا ملتی غنی و سالم داشته باشیم.”

با وجود آنکه دولت گامبیا سکولار است، اکثریت مطلق مردم این کشور مسلمان هستند. این کشور مقصد مورد علاقه‌ی جهانگردان اروپایی است. یحیی جامه از سال ۱۹۹۴ که در یک کودتای بدون خونریزی موفق به در اختیار گرفتن قدرت شد، در قدرت حضور داشته است.

یحیی جامه از جنجالی‌ترین رهبران آفریقاییست. وی در سال ۲۰۰۷ گفته بود که درمان ایدز را با استفاده از جوشانده‌های گیاهی یافته است. این گفته‌ی وی موجب خشم کارشناسان بهداشتی غربی شد که وی را به دادن امید کاذب به بیماران ایدز متهم کردند

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برچسب‌ها:,
دستـه: اخبار
نـويسنـده: admin
تـاريـخ: ژانویه 31st, 2013
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان