سایت سرگرمی تفریحی

یک سبزی مفید برای کاهش وزن

یک سبزی مفید برای کاهش وزن

m_titre1-khordad-956

متخصصان تغذیه و سلامت می‌گویند: مصرف اسفناج می‌تواند با کنترل اشتها در کاهش وزن موثر باشد.

به گزارش  (ایسنا)، متخصصان دانشگاه لوند در سوئد دریافتند عصاره اسفناج‌ حاوی ترکیبی موسوم به «تیلاکوئید» است که تا ۴۳ درصد شانس کاهش وزن را افزایش می‌دهد.

به گفته پزشکان، میل شدید به خوردن موادغذایی افراد را ترغیب می‌کند تا به مصرف مواد خوراکی ناسالم همچون فست فودها و غذاهای شیرین روی آورند. در این مطالعه آمده است که وجود ترکیب تیلاکوئید در اسفناج، بدن را به ترشح هورمون سیری وادار می‌سازد و احساس گرسنگی را از بین می‌برد و در نتیجه فرد بهتر می‌تواند اشتهای خود را کنترل کند، عادات غذایی سالمتری داشته باشد و وزن بیشتری از دست بدهد.

پرفسور «شارلوت ارلانسون – آلبرتسون» یکی از متخصصان این مطالعه گفت: تحلیل‌های ما نشان می‌دهد نوشیدن عصاره اسفناج پیش از صبحانه میل شدید به غذا خوردن را از بین می‌برد و موجب می‌شود فرد در تمام روز ولع به خوردن نداشته باشد.

در این بررسی ۳۸ زن دارای اضافه وزن مدت سه ماه تحت مطالعه قرار گرفتند. گروهی از این افراد هر صبح یک لیوان از این نوشیدنی را مصرف و گروه دیگر از ترکیب مشابه استفاده می‌کردند.

به نقل از روزنامه دیلی میل، در پایان مطالعه مشاهده شد که شرکت‌کنندگان گروه اول پنج کیلوگرم و گروه دوم ۳٫۵ کیلوگرم وزن خود را از دست دادند.

 

خبرگزاری ایسنا

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نـويسنـده: qazaleh
تـاريـخ: شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۳
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان