سایت سرگرمی تفریحی

۱۰ راهکار برای افزایش سرعت رایانه شما

عوامل زیادی در کند بودن سیستم، موثر است؛ از پایین بودن سرعت هارد تا کم بودن فضای RAM. اما با یکسری راهکارهای ساده می توان به بهبود سرعت رایانه کمک کرد. شاید بعضی از این نکته ها برای شما تکراری باشد، اما یادآوری آن ها مفید است:

۱- پیش از بوت شدن کامل سیستم عامل، هیچ اپلیکیشنی را اجرا نکنید.

۲- پس از بستن اپلیکیشن ها، دسکتاپ را رفرش کنید. این کار باعث می شود، فایل های غیر ضروری و استفاده نشده از RAM حذف شود.

۳- تصاویر سنگین را به عنوان عکس پس زمینه انتخاب نکنید. اگر RAM دستگاه شما پایین است، اصلاً بک گراند نگذارید.

۴- دسکتاپ خود را با میانبرهای زیاد، شلوغ نکنید. هر آیکن میانبر، ۵۰۰ بایت از فضای RAM را اشغال می کند.

۵- به صورت دوره ای، سطل آشغال رایانه را خالی کنید. تا زمانی که این  کار را نکرده اید، فایل ها از روی هارد حذف نمی شود.

۶- بعد از وب گردی، فایل های موقت اینترنتی (Internet Temporary Files) را حذف کنید.

۷- هر ۲ماه یک بار، هاردتان را Defrag کنید، این کار باعث مرتب سازی و آزاد شدن مقادیر زیادی از فضای دیسک سخت می شود که نتیجه آن اجرای سریع تر اپلیکیشن ها ست.

۸- حداقل ۲ درایو روی هارد خود داشته باشید. اپلیکیشن های سنگین مانند فتو شاپ یا ۳D Max را روی درایو دوم نصب کنید.به گزارش zoomit ،در مواقعی که فضای RAM پر باشد، ویندوز از فضای خالی درایو خود (به عنوان مثال درایو C)، به عنوان حافظه مجازی (Virtual Memory) استفاده می کند. پس تا حد امکان این درایو را خالی نگه دارید.

۹- اگر نرم افزار جدیدی نصب می کنید، آیکن آن را در Tray درج نکنید؛ چرا که این کار علاوه بر گرفتن فضای RAM، باعث کاهش سرعت بوت سیستم می شود. علاوه بر این مانع اجرای خودکار اپلیکیشن ها هنگام شروع به کار سیستم عامل شوید.

۱۰- رایانه خود را از گرد و غبار و آلودگی دور نگه دارید. گرد و غبار با جمع شدن دراطراف فن CPU، سرعت کارکرد آن را پایین می آورد. به این ترتیب دمای پردازنده بالا می رود که نتیجه آن کاهش سرعت عمل اجرای دستورات خواهد بود. به کمک هوای فشرده کیس خود را تمیز کنید.به یاد داشته باشید که RAM، محیط کار CPU محسوب می شود،بهتر است آن را تا حد امکان خالی نگه دارید.

 

منبع : yjc.ir

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نـويسنـده: admin
تـاريـخ: مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۲
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان