سایت سرگرمی تفریحی

۵ رکورد که هرگز نشنیده اید

برای به ثبت رسیدن یک رکورد مسئولین گینس باید در محل حضور داشته باشند اما برخی مواقع مسئولین نیز از یکسری رکوردها حیرت زده می شوند چرا که در نوع خود واقعا تکرار ناپذیرند.

کتاب گینس هرساله منتشر می شود و رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد. این رکورد ها در رشته های مختلف هستند به طوری که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند، برخی از این رکوردهای عجیب را شاید قبلا شنیده باشید امروز ۵ رکورد که تا به حال حرفی از آن ها نبوده است را بررسی می کنیم:

** بیشترین قاشق روی صورت

یکی از رکوردهای کتاب گینس که نمی دانید بیشترین تعداد قاشق روی صورت است. این رکورد با تعداد ۱۶ قاشق برای “جو الیسون” پسر بچه ۹ ساله انگلیسی به ثبت رسیده است او در سال ۲۰۰۸ این رکورد را به ثبت رساند به این صورت که ۵ قاشق روی پیشانی، ۴ عدد بر روی گونه ها، یکی بر روی بینی، دو قاشق بر بالای لب، یکی برای هر گوش و دو قاشق آخر به چانه او چسبیده بود.

** بیشترین تعداد خوردن سوسک

این رکورد در سال ۲۰۰۱ به اسم “کن ادواردس” به ثبت رسیده است. این موش گیر بازنشسته در سن ۳۹ سالگی توانست در برنامه تلویزیونی ۳۶ سوسک را در یک دقیقه ببلعد و در پی آن نامش وارد کتاب رکوردهای گینس گشت. این مرد انگلیسی می گوید همیشه کارهای عجیب انجام میدهد به طوری که وقتی یک کار عادی انجام میدهد همه تعجب می کنند.

** رکورد تایپ برعکس

“میشل سانتلیا” از ایتالیا پس از یک هفته تلاش توانست رکورد تایپ برعکس کتاب را به نام خودش به ثبت برساند. او بدون آنکه به صفحه مانیتور نگاه کند ۶۷ کتاب شامل ۲۳ هزار صفحه را برعکس تایپ کرد. او توانست با برگه های تایپ شده از کتاب ها یک برج ۴ متری ایجاد کند. این رکورد برای سانتالیا در سال ۲۰۰۸ به ثبت رسیده است.

** بلندترین جیغ دنیا

یکی از پر سر و صدا ترین رکوردهای گینس در دست خانمی از انگلستان است. او در سال ۲۰۰۰ در یکی از مسابقات جیغ زدن شرکت کرد که توانست در همان میان رکورد گینس را نیز جابه جا کند. صدای این خانم نزدیک به ۱۲۹ دسی بل شدت دارد. صدای “جل درک” تنها ۱۰ دسی بل از صدای موتور یک جت جنگی کمتر است.

**دوچرخه سواری برعکس با ویلون

“کریستین آدام” اهل آلمان در سن ۴ سالگی توانست دوچرخه سواری را یاد بگیرد، پس از آن در سال ۱۹۷۰ ویلون نوازی را نیز فراگرفت سپس تصمیم گرفت این دو حرفه را با روشی خاص به هم پیوند بزند. او از دهه هفتاد تا به حال رکورد دوچرخه سواری برعکس با ویلون را در اختیار دارد. او در مدت ۵ ساعت و ۹ دقیقه توانست ۶۰ کیلومتر را دوچرخه سواری برعکس کند در حالی که ویلون می نواخت.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نـويسنـده: parsnp
تـاريـخ: خرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲
بدون ديدگاه

ارسال نظر (نظرات ارسال شده: بدون دیدگاه)

*

code

تبليغـــات متنـــي
خرید هاست ارزان